Eesti I taliujumise MV Pirital

27. veebruaril 2010 toimusid Viimsi Veeklubi ja Pirita Ice`i eestvedamisel Eesti esimesed taliujumise meistrivõistlused. Pirita jõe ootamatult paksu jäässe raiuti paari päevaga 2-rajaline 25 m bassein, Läti tailiujujad tõid kaasa spetsiaalsed stardi-finiši seinad ning pärast väikest viivitust stardinimekirjadega saigi võistlus alata. Basseini rajamisel oli korraldajatele nii nõu kui jõuga suureks abiks meie oma U-klubi mees Toomas Haggi.

 

Meistrimedaleid asusid rohkem kui saja osaleja hulgas püüdma ka kolm julget U-klubi liiget. Alla 40-aastaste naiste 25 m vabaltujumises saavutas Kristiina Arusoo teise koha ajaga 15,81. Esikoht läks kogenud taliujujale, MM-i hõbedale, Kinne Tõnnisonile Viimsi Veeklubist (15,15). Alla 40-aastaste meeste 25 m vabaltujumise äärmiselt tihedas konkurentsis oli 13,68-ga Aleksei Kargini päralt tubli 4. koht. Esikolmikusse jõudsid taliujumise 4-kordne maailmameister Bruno Nopponen (12,11, Viimsi Veeklubi), Vladislav Zubel (13,02 KUK) ja Romet Tepper (13,47, Viimsi Veeklubi). 40+ vanuseklassis võitis Toomas Haggi mängleva kergusega vabaltujumise (13,91), kuid 25 m rinnuliujumises tuli 12 sajandikuga alla vanduda 12 aastat nooremale Läti esindajale Aleksandrs Jakovlevsile. Teine koht tuli ajaga 17,91.

 

4x25m teateujumises lõid kolm u-klubilast kampa Hannes Viherpuuga Pirita Ice`st ning koos saavutati Viimsi Veeklubi noore ja tugeva võistkonna järel 2. koht. Kolmandaks jäeti Sampo Panga esindus ning külalised naaberriikidest jäid selles arvestuses poodiumilt päris eemale.

 

Kavas oli ka 450 m pikkune pikamaaujumine neile, kellele 25 m lühikeseks jäi, aga päris pingviiniks ennast ka veel tunnistada ei taha. U-klubi liikmed nii ekstreemset pingutust seekord ette võtta ei tihanud. Ülivõimsa võidu võttis aga Eesti selle ala spets Henri Kaarma Viimsi Veeklubist ajaga 6.21,95.

 

Viimsi Veeklubi kodulehelt http://www.veeklubi.ee leiate lingid nii hulgale fotodele kui ka telejaamade klippidele.

 

Tänud korraldajatele ja et järgmine MM toimub kodu lähedal Lätis, siis ootab meie vapper kolmik kaaslasi, kellega koos sealne auhinnalaud puhtaks lüüa!

 

Võistluste tulemustega on võimalik tutvuda siit: http://u-klubi.onepagefree.com/files/10_0227_taliujumiseMV.pdf

 

Maarja Haggi tehtud pildid võistlustelt:  http://u-klubi.onepagefree.com/?id=2342