Neli U-klubi “musketäri“ on Venemaalt tagasi!

23.-25. aprillil 2010 toimusid teadlaste linnas Dubnas Venemaa XIX Meistrivõistlused Meisterujumises.

Ka seekord pidasid medalitele jahti neli U- klubilast: Lembit Laht, Aksel Luige, Olav Lukin ja Aleksandr Batištšev. Pikk sõit tasus ennast ära. Tihedas konkurentsis võideti 16 medalit – kõik mehed naasid koju naaberriigi Meistritiitlitega, Aksel Luige sai sellega hakkama kahel korral! Just temal on nüüdseks kõige rikkam kuldmedalite saak – Aksel on kümnekordne VF meister!

Piiri ületamisega tekkisid tõsised probleemid Lembitul. Härra „Kapten“ pidi tõestama tolliametnikule, et tema kotis avastatud seitse medalit kuuluvad nimelt temale, samuti ka ainuke Eesti rekord, mille ta püstitas selili ujumises. Kuna Olavil oli „vaid“ viis medalit, ei tekitanud tema kott ametnikel mingit huvi. Aleksandr oli seekord tagasihoidlikum ja spetsialiseerus enamasti pronksmedalite omandamisele.

Võistluse protokolliga saab tutvuda siin: http://swimmasters.ru/data/results/2010/dubna-2010.pdf

Tulemas on kaks suurt võistlust – Valmiera „Otra Elpa“ ja viiendat korda korraldatav Sankt-Peterburi Open. Just eelmise aasta U-klubi super esinemine Sankt-Peterburi Open’il ei anna rahu meie konkurentidele - nad on valmis revanšeerima.

Ärme anname neile lootust!

Aleksei