Avaveeujujad startisid Rõuges ja Võrus

05.07.2010

 

39. avaveeujumise seeriavõistluse esimesed kaks etappi peeti möödunud nädalavahetusel Rõuge Suurjärvel ja Võrus Tamula järvel.

Laupäeval, 3. juulil Rõuge Veepeo raames toimunud avaetapil oli 2,4 km pikkuse  põhidistantsi starti tulnud 46 võistlejat vanuses 15-80 eluaastat. Veetemperatuur oli mõnusad 22 kraadi ning kõige kiiremini, ajaga 32:36,66, läbis 2 ringi Andrei Makarenko (Pärnu UCA). Talle järgnes Bruno Nopponen Viimsi Veeklubist ajaga 34:37,13 ja kolmandana jõudsid üheaegselt finisisse juba naiste kiireimad Maria Pallas ja Ännifriid Põder (mõlemad Kalevi Ujumiskoolist) ajaga 35:44,97.

Oma vanuseklasside võitjateks tulid:

N14-19 Maria Pallas ja Ännifriid Põder (KUK)

M20-29 Andrei Makarenko (Pärnu UCA)

N20-29 Ines Kuusik (Tartu)

M30-39 Bruno Nopponen (Viimsi Veeklubi)

N30-39 Kristiina Arusoo (U-klubi)

M40-49 Aldo Suurväli (U-klubi)

N40-49 Chris-Helin Loik (Tallinn)

M50-59 Toomas Haggi (U-klubi)

N50-59 Tiia Brakmann (U-klubi)

M60-69 Lembit Laht (U-klubi)

N60-69 Eha Lilienthal (U-klubi)

N70-79 Hella Klausen (Pärnu UCA)

N80+   Karin Laine (Võru OK)

Laste lühemal distantsil olid kiireimad Johanna ja Rihard Viherpuu Viimsi Veeklubist ning pikemal distantsil Kristina Maria Jaamul Tabasalu UK-st.

Rahvadistantsi 400 meetrit läbis kõige kiiremini Cevin Anders Siim Tartu UK-st.

Pühapäeval, 4. juulil olid ujujad juba Tamula järvel Georg Otsa Mälestusvõistlustel. Võrumaa Vetelpäästeühingu eestvedamisel korraldatud traditsioonilisel üle järve ujumisel startis seekord 48 osalejat ja distantsi pikkuseks oli ~2,3 km . Esimesena oli selleks suveks välja ehitatud uuel ilusal rannaalal tagasi Andrei Makarenko (Pärnu UCA) ajaga 31:40,1. Kohe tema kannul tuli teisena veest välja Bruno Nopponen (Viimsi Veeklubi), tema aeg 31:42,7 ja kolmandana jällegi naiste kiireim Ännifriid Põder (Kalevi Ujumiskool) ajaga 31:51,4.

Oma vanuseklasside võitjateks tulid:

N14-19 Ännifriid Põder (KUK)

M20-29 Andrei Makarenko (Pärnu UCA)

N20-29 Ines Kuusik (Tartu)

M30-39 Bruno Nopponen (Viimsi Veeklubi)

N30-39 Kristiina Arusoo (U-klubi)

M40-49 Aldo Suurväli (U-klubi)

N40-49 Chris-Helin Loik (Tallinn)

M50-59 Toomas Haggi (U-klubi)

N50-59 Tiia Brakmann (U-klubi)

M60-69 Olav Lukin (U-klubi)

N60-69 Eha Lilienthal (U-klubi)

N70+ Hella Klausen (Pärnu UCA)

M70+  Eino Kirss (U-klubi)

Lastedistantsi kiireimad olid seekord tüdrukutest Kristina Maria Jaamul (Tabasalu UK) ja poistest Oskar Hanko (Paide UK).

Võitjaid autasustas Võru linnapea Ülo Tulik ning Vello Malken andis ürituse pikaajalisele eestvedajale Vambola Sulg'ile üle Georg Otsa sugulaste poolt asutatud hõbemündi. Eriauhindadena läksid Võrumaa Teataja aasta- ja poolaastatellimused kiireimatele võrumaalastele Are Männistele, Maiki Jäädmaale ja Vampula Operile.

Kõik tulemused on kättesaadavad EUL-i kodulehel www.swimming.ee ja U-klubi kodulehel (Tulemused: Rõuge avavesi: http://u-klubi.onepagefree.com/?id=2399;
G. Otsa mälestusvõistlus: http://u-klubi.onepagefree.com/?id=2400;
Avavee koondarvestus http://u-klubi.onepagefree.com/?id=2402)

Seeriavõistlus jätkub 11. juulil Pühajärvel, kus startide algus on kell 14:00.

 

Kristiina Arusoo
EUL-i avaveeujumise projektijuht
+372 56656831
avavesi@swimming.ee