Avaveeujujad ületasid taaskord Väikese väina

24. juuli toimus 17. Väikese Väina avaveeujumine Muhu saarelt Vahtnast, Saaremaale Orissaare sadamasse. Kuigi ilm oli pilvine ja veidi vihmane asus stardijoonele 117 ujujat Eestist ja Lätist, et läbida ca 2290 m pikkune trass, sellega püstitati uus osalusrekord.

22,5 kraadine vesi ning mõõdukas taganttuul andsid hoogu nii, et sündis uus rajarekord 27 minutit ja 2 sekundit, millega sai hakkama Johan Rohtla Kalevi Ujumiskoolist. Sellega teenis ta ka Saaremaa Seppade poolt kiirema ujuja eriauhinnaks välja pandud 10 000 krooni. Järgnesid Läti esindajad Mihhail Sudakov 27.37 ja Deniss Gavlo 28.12.

Naistest sai ülekaaluka võidu Maria Pallas ka Kalevi Ujumikoolist ajaga 31.54, teise ja kolmanda koha saavutasid Eve Virkkunen U-Klubist 32.52 ja Zindja Silina Läti 33.00.

Head meelt valmistas see, et pooled osavõtjad olid harrastusujujad, kes harjutavad oma lõbuks ja kelle kaudu jõuab rahva sekka ujumisoskuse vajadus. Ujujate turvalisuse eest seisis hea Kalle oma meeskonnaga nii, et viimane ujuja võis trassi läbimiseks kulutada 1 tund 21 minutit ja 3 sekundit. Katkestajaid oli ainult üks.

Peale autasustamist toimus pidulik lõunasöök, mille eest tänud jällegi Saaremaa Seppadele. 

Võistluse läbiviimise eest täname Orissaare ja Muhu valda, Orissaare Spordiklubi ja HEA-Metall OÜ-d.

 

EUL
http://www.swimming.ee/?page=sk&toode=885&marx=uudised_sisu