Emajõe rekordikatsetus läheb diabeedilaste toetuseks.

 

PRESSITEADE
SK Viimsi Veeklubi
03.08.2010

 

Samal ajal kui Eesti tippujujad tõestavad ennast Budapestis algaval EM-l ning seeniorid teevad tegusid Göteborg veteranide MM-l Rootsis, ei ole Eesti ujumine kaugeltki siin koduses Eestis soiku jäänud, vaid rekordeid püütakse purustada lausa siinsamas meie silme all ja seda taaskord Emajõel.

Alles paar aastat tagasi üritasid Viimsi Veeklubi pikamaaujujad Henri Kaarma, Priit Vehm ja Bruno Nopponen tõestada Võrtsjärvest Kaarsilla alla ujumise võimalikkust ning tegid seda kõigi imestuseks 11 tunniga, kui nüüd on sellest ettevõtmisest pisiku saanud juba uus hasart ja seekord soovitakse Eesti Ujumise 100-nda juubeliaasta puhul ujuda 100 kilomeetrit ja seda Võrtsjärvest lausa Peipsini välja.

Mõtte algataja kui teostaja pikamaaujuja Teet Daaniel Viimsi Veeklubist on terve hooaja selle nimel trenni teinud ja ennast psühholoogiliselt ettevalmistanud ning kavatseb nüüd ka kindlalt endale võetud eesmärgi ellu viia.

Et kogu pingutus ei jookseks vaid higina maha, vaid kannaks endas ka üllamat ideed, on Teet otsustanud ulatada käe ka abivajajateni ja sõlminud heategevuslepingu Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühinguga, kellega Teedul on saatuse tahtel lähedane suhe ning oma ujumisega soovib ta koguda raha diabeetikutest lastele tarvikute ostmiseks.

Ujumisega on planeeritud alustada 6. augusti keskpäeval ja kui kõik läheb plaanipäraselt, siis peaks Peipsi kallas paistma hakkama umbes 24 tundi hiljem ehk 7. augusti keskpäevaks. Distants kulgeb pikki Emajõge Võrtsjärvest Peipsisse. Teekonna pikkus on ca 100 km, mida poolitab sümboolselt Tartu linn. Ujujat saadab kolmeliikmeline paadimeeskond, kelle seas ka arst, kes vajadusel nõu ja jõuga abiks on.

Ujuja käekäigu kohta jagab jooksvalt informatsiooni veebiblogi http://emajoeujumine.blogspot.com/  ning lisainformatsiooni kogu ürituse kohta saab numbritel 53978789 ja 5052016       

Kõikki aga, kes soovivad diabeedilapsi aidata, palume helistada toetusnumbril 900 7885 - iga kõne toetab lapsi 25.- krooniga.

Kutsume kõiki Emajõe äärde kaasa elama!

 

Pressiteate koostas:

Janika Tüür
Viimsi Veeklubi
+372 56568360
info@veeklubi.ee